E – Ticaret Paket Dağıtımı

Aynı Gün Teslimat: Türkiye geneli tüm il merkezlerinde alınan kargolar aynı ilde aynı gün içerisinde teslim edilir.

Standart Ertesi Gün Teslimat: Depo ve/veya tedarikçilerden alınan kargolar ertesi gün alıcılara teslim edilir.

Randevulu Teslimat: Kargo alıcılarıyla mutabık kalınan tarih ve saatte alıcı adresine uğrama yapılarak teslimat yapılır.

İmzalı Dağıtım

Teslim alanın adı, soyadı ve imzası kanıt alınarak yapılan dağıtım şeklidir. Aksi belirtilmedikçe Hane adreslerine yapılan teslimat; kişinin kendisine, adreste ikamet eden kişilere, apartman güvenlik görevlisine veya komşusuna ad, soyad ve imza karşılığı teslim edilir. Hane adreslerine yapılan teslimatlarda adreste kimsenin bulunamaması durumunda Haber Formu bırakılır. İş yeri adreslerine yapılan teslimatta ise; iş yerinde kişinin kendisi, sekreter, asistan, güvenlik görevlisi, muhaberat v.b. herhangi bir çalışanına adı, soyadı ve imzası karşılığı teslim edilir.

İmzasız Dağıtım

Hane adreslerine yapılan teslimatlarda genel olarak posta kutularına; iş adreslerinde ise güvenlik muhaberat v.b.kişilere yapılan teslimat şeklidir. Teslimat esnasında elektrik, su, doğalgaz numaraları v.b. kanıtlar alınır.

Kimlik Şartlı Dağıtım

Alıcıların kimlik ibrazı zorunludur, alıcıların kimlik numaraları alınarak imza karşılığı yapılan teslimat şeklidir.

Kişiye Özel Dağıtım

Yalnızca alıcı şahsın kendisine kimlik bilgisi alınarak imza karşılığı yapılan teslimat şeklidir. Bu hizmet modelinde üçüncü şahıslara teslimat yapılmaz.

Sözleşmeli Dağıtım

Teslimat esnasında alıcılara sözleşme v.b. formlar imzalatılarak talep edilen diğer evraklarla birlikte geri getirilip gönderici firmaya teslim edilir.

Uçak Kargo

Havaalanı olan iller arasında uçak saatlerine bağlı olarak kargolar aynı gün adresten alınarak başka bir ildeki adrese teslim edilir.